צריכים ניקוי ספות? השאירו פרטים וחוזרים במהירות!

ניקוי ספות עם סודה לשתיה

שמעתם שאפשר להשתמש בסודה לשתיה לניקוי ספות? זה בהחלט נכון אבל חשוב לדעת איך לעשות את זה, מתי לעשות את זה וממה להיזהר במידה ואתם בוחרים לנקות את הספה שלכם עם סודה לשתיה.

לא ניקוי מלא - בניקוי נקודתי בלבד

לפני שמתחילים חשוב לנו להדגיש שניקוי ספה עם סודה לשתיה הוא ניקוי נקודתי בלבד לכתמים. זהו לא תחליף לניקוי ספה כולל או לכתמים ישנים ועמוקים. אם יש לכם ספה ישנה שיש לה כתמים שמצטברים עקב ישיבה של אנשים עליה במהלך השנים פורטל ספות פלוס לא ממליצים לנסות לנקות את הספה עם סודה לשתיה. ניקוי ספות עם סודה לשתיה מתאים במקרים בהם נרצה להגיב מהר כאשר נשפך נוזל כלשהו על הספה כמו מיץ או יין שנשפך על הספה.

 

סודה לשתייה לניקוי ספות

ניקוי ספות עם סודה לשתיה איך עושים את זה

ניקוי ספות עם סודה לשתיה מתחלק ל- 2 מקרים שונים: כתם טרי (מספר דקות) והסרת כתם מספה שכבר לא טרי.

  • ניקוי כתם טרי מהספה: קחו 2 כפות של סודה לשתיה ופזרו על הכתם. תוכלו להוסיף גם מעט אבקת כביסה (אבקה - לא ג'ל) בשביל להוסיף ריח טוב. שימו לב שזה תקף רק אם רק לפני כמה דקות נשפך לכם משהו על הספה ואתם כבר יודעים מה לעשות ואז יכול להיות שתוכלו להציל את הכתם מלחדור עמוק אל הריפוד, או לפחות להפחית את הנזק שהוא יעשה.
     
  • ניקוי כתם לא טרי מהספה: אם לא הצלתם להגיב מספיק מהר כי לא הכרתם את הטכניקה עדיין, רציתם לוודא שאתם עושים את זה נכון או סתם כי לא שמתם לב שנשפך המיץ לילד תצטרכו לערבב את אותה התמיסה עם מים, לשפשף עם סקוץ ובסוף לנגב ולראות אם הכתם נעלם.

מתי ניקוי ספות עם סודה לשתיה וחומץ לא מומלץ

חשוב לומר שיש מקרים שבהם הריפוד של הספה לא מתאים לניקוי עם סודה לשתיה וחומץ או לא מתאים לשפשוף חזק עם ספוג. אחד המקרים הנפוצים הוא במקרים שאתם צריכים לנקות ספות מבד יקר או בצבעים בהירים. ניקוי ספות בד עם סודה לשתיה מתאים רק במקרים מסויימים שאתם מכירים את הבד שלכם.

 

בנוסף פורטל ספות פלוס לא ממליץ לנסות לנקות את הספה במידה ומדובר על ספה חדשה או יקרת ערך כי זה יכול לעשות נזק שלא תמיד יהיה הפיך גם על ידי מקצוענים. 

 

ניקוי ספות עם סודה לשתייה וחומץ

ניקוי ספות עור עם סודה לשתיה אפשרי?

בכל הנוגע לניקוי ספות עור עם סודה לשתיה חשוב לומר שמדובר בהבהרה של ספה כהה, ובמקרה כזה קריטי לדעת האם מדובר בעור מעובד או עור לא מעובד. במקרים של עור לא מעובד ניתן להבהיר באמצעות סודה לשתיה אבל במקרים של עור מעובד זה יעשה נזק לספה. מניסיון שלנו רוב האנשים שצריכים לנקות ספה מעור לא יודעים אם יש להם עור מעובד או לא והיינו ממליצים להיות זהירים.

ניקוי ספות עם סודה לשתיה או חברת ניקיון מקצועית?

כמו שקראתם בפסקה הקודמת יש הרבה דברים שצריך להיזהר מהם והזמנה של חברת ניקוי ספות מקצועית היא אפשרית במידה ואתם לא רוצים לקחת סיכונים בכל הנוגע לספה שלכם. תצטרכו להכיר את סוג הבד או סוג העור ולדעת בדיוק איך הוא מגיב לניקוי בשפשוף לעומת ניקוי בטפיחה ועוד כל מיני ניואנסים אחרים. עם זאת במידה ומדובר בספה יחסית ישנה ולא יקרת ערך, יש לה רק כתם קטן ואתם רוצים לנסות לחסוך כמה מאות שקלים תוכלו לנסות לבצע הסרת כתמים עם סודה לשתיה בעצמכם.