צריכים ניקוי ספות? השאירו פרטים וחוזרים במהירות!

איך לכבס כיסוי ספה

תרצו לדעת איך לכבס ספה במכונת הכביסה שלכם? מתחת נסביר כיצד זה מתבצע, כיצד יהיה עליכם להלביש חזרה את הריפוד לאחר הניקוי, נציג סוגי בדים שלא ניתנים לניקוי במכונה וגם איך תוכלו להסתייע בפורטל ספות פלוס במקרה שניקוי הכיסוי במכונה לא צלח.

איך לכבס כיסוי ספה בעצמי?

אחד הסממנים שמעידים על בד ספה שניתן לכיבוס הוא הימצאות רוכסן עם ריצ'רץ' על הריפוד. יחד עם זאת, הדבר אינו מחייב, שכן במקרים מסויימים הדבר נועד כדי לאפשר הפרדה של ריפוד הספה עבור השרייה ושטיפה ידנית שלו. אז איך לכבס כיסוי ספה במכונת כביסה? יהיה עליכם לקרוא בקפידה את הוראות היצרן על תווית הייצור המחוברת לכיסוי של הספה.

 

במרבית המקרים חשוב להקפיד שתוכנית השטיפה לא תעלה על 30 מעלות או תבצע סחיטה, היות ושני אלו יכולים לעוות את צורת הבד ואף לכווץ אותו. בהמשך נסביר במפורט על סוגי הבדים שלא ניתנים לכיבוס במכונה. 

האם להלביש את הריפוד חזרה במצב לח או יבש?

לאחר שלמדתם איך לכבס כיסוי ספה במכונת הכביסה, נמליץ דווקא להלביש אותו חזרה על כריות הספה כשהוא במצב לח. הסיבה לכך היא כי כשהוא במצב לח, הוא גמיש יותר, ההלבשה שלו קלה יותר לביצוע ובכך הכיסוי יכול להתאים את עצמו בצורה טובה יותר לכריות, מאשר במצב יבש לחלוטין.

 

כדי לא להרטיב את יתר הספה ולגרום לכך שתיאלצו לנקות מהספה עובש עתידי, תוכלו להשאיר את הכריות עם הריפוד הלח באזור אחר עד לייבוש מלא.

 

ספה עם כיסוי בד רחיץ

מהם הסיכונים בכיבוס כיסוי ספה במכונת כביסה?

אין ספק שכיבוס כיסוי של ספה במכונת כביסה הופך את עבודת הניקוי כולה לפשוטה ומהירה יותר לביצוע. יחד עם זאת, חשוב להבין שבמקרים מסויימים כיסוי הספה יוצא נקי מכתמים אך במראה מעט שונה מבחינת צבע ומרקם ולכן, אם מדובר בבד יקר, צוות פורטל ספות פלוס ממליץ להימנע משימוש במכונה.

כיבסתי את ריפוד הספה במכונה והכתמים לא ירדו, מה לעשות?

כיבוס ריפוד של ספות במכונת כביסה מוריד במרבית המקרים את רוב סוגי הכתמים אך בגלל שלרוב מדובר בתוכנית שטיפה עדינה ובטמפרטורה נמוכה, התוצאה יכולה שלא להשפיע על כתמים חזקים למינהם.

 

במקרה כזה דעו שניתן לפנות לפורטל ספות פלוס ולאתר חברה מקצועית לניקוי ספות, שתוכל להציע מגוון שיטות ניקוי בליווי ציוד מקצועי בהתאם לסוג הספה שברשותכם. השירות ניתן בחינם וללא התחייבות.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-9897834

אילו בדים לא ניתן לכבס במכונת כביסה?

אז למי מכם שרוצה לדעת איך לכבס ריפוד ספה במכונה שלו אבל לא יכול לקרוא את ההוראות בתווית היצרן בגלל שהכתוב נמחק או נקרע, נמליץ לכם לעיין ברשימת הבדים שאינם עמידים בכיבוס:

  • בד ויסקוזה - בדי ויסקוזה הינם חצי סינטטיים, נראים במרקם משי אך מורגשים ככותנה. מדובר בסוג בד רגיש לניקוי במים חמים (אפילו מ - 30 מעלות) ולכן לא מתאים לכיבוס במכונה.
     
  • בד דמוי עור - בד דמוי עור רגיש מאוד באופן כללי בלי קשר לניקוי שלו במכונה לכן עדיף להימנע מלנקות אותו במכונה.
     
  • קשמיר - מורכב לכיבוס ואינו מומלץ לתלייה לאחר הכביסה.
     
  • משי - כיסוי ספה שעשוי ממשי רגיש מאוד בחשיפה לחום ולמים ועל כן הוא אינו ניתן לכיבוס רגיל בבית אלא במסגרת ניקוי יבש לספות.