צריכים ניקוי ספות? השאירו פרטים וחוזרים במהירות!

איך מורידים כתם דיו מספה

טיפול בכתמי דיו שהתגלו על הספה, חייב להתבצע בצורה זהירה ואחראית. ניתן לעשות זאת באופן עצמאי אך חשוב להקפיד על שימוש בחומרים מתאימים. גלו איך מורידים כתם דיו מספה ואיך מורידים כתם של עט ומה ההבדלים בין סוגי הדיו השונים וקבלו הצעת מחיר מחברות לניקוי ספות באזור המגורים שלכם.

איך מורידים כתם דיו מספה?

ישנן מספר שיטות אשר משמשות להורדה של כתם דיו מספה, גלו איך להוריד עט מבד, טוש ודיו:

 • מריחת אלכוהול טבעי באזור הכתם
 • ניקוי הספה באמצעות חומץ לבן
 • שימוש באצטון (מסיר לק)
 • מריחת קצף גילוח על כתם הדיו
 • נוזל כלים בשילוב עם מים
 • שימוש במייצב שיער
 • אבקת כביסה עם מים

 

ניקוי דיו מהספה

ניקוי כתם דיו מספת בד עם אלכוהול

בשביל לנקות כתם דיו של עט מספת בד, יש למרוח מעט אלכוהול על האזור בו זיהיתם את הכתם. ניתן לעשות זאת על ידי שימוש במקלות לניקוי אוזניים או במטלית. בתום פעולה זו, נרצה לייבש את האזור באמצעות פן (מייבש שיער) או על ידי הדלקת המזגן בסלון לצורך ייבוש האזור. 

 

ניקוי כתמי דיו מהספה

איך מורידים דיו מספה עם חומץ לבן?

ניתן לקחת חומץ לבן או ג'ל לחיטוי ובעזרתו לנקות את כתם הדיו מהספה. חשוב לשים לב שמדובר בחומץ מדולל. לאחר טפטוף החומץ, יש לחכות כרבע שעה ואז לספוג את האזור באמצעות מטלית. אם הכתם עדיין לא ירד, נסו לשפשף מעט את האזור באמצעות המטלית.

 

כתם של דיו על הספה

איך מנקים כתם דיו מספה עם אצטון?

לוקחים צמר גפן או מקל אוזניים ומורחים מעט אצטון על הנקודה שבה זיהיתם את כתם הדיו. לאחר מספר דקות, מסיר הלק יגרום לדיו להפוך לנוזלי וזה השלב שבו נרצה לספוג אותו באמצעות מטלית או נייר סופג. חשוב להשתמש בכמות קטנה של אצטון ומומלץ לבחון את השפעתו על בד הספה על ידי טפטוף אצטון במקום נסתר כמו גב הספה.

 

ניקוי כתם דיו עם אצטון

ניקוי דיו מספה עם קצף גילוח

שיטה זו אומנם פחות נפוצה אך לא פעם שמענו על מקרים בהם הוסרו כתמים קשים (כולל כתמים שומניים) באמצעות קצף הגילוח. מרחו מעט קצף על הכתם ושפשפו את האזור בעדינות. חכו מספר דקות ולאחר מכן קחו מטלית או נייר סופג ושפשפו את האזור. במקרים רבים תופתעו לגלות כי כתם הדיו הוסר באופן מלא או חלקי.

איך להוריד כתם דיו מספה עם נוזל כלים?

נוזל כלים הוא פתרון מעולה לניקוי כתמי דיו מספה או מזרון ונהוג לשלב אותו עם מי חמצן ומעט מים. שפשפו בעדינות את האזור באמצעות תמיסת החומרים שהתקבלה וחכו כ-15 דקות. לאחר שהחומרים עובדים מספר דקות, טפחו קלות על האזור באמצעות מטלית ובסיום זכרו לייבש את האזור.

 

הורדת דיו מספה עם נוזל כלים

הסרת כתם דיו מספה עם מייצב שיער

כאשר מסירים כתמי דיו מהספה באמצעות תרסיס מייצב שיער, נהוג ליישם שתי שכבות של החומר, כאשר בין שכבה לשכבה, נמתין כ-5 דקות. חשוב לציין כי שיטה זו אפקטיבית בעיקר לכתמי דיו "טריים" אשר נוצרו זה עתה והיא תהיה פחות אפקטיבית לכתמים "וותיקים" על הספה. בתום התהליך יש להקפיד על ייבוש של הספה בנקודה זו.

איך מנקים דיו מספה עם אבקת כביסה?

גם כאן ניעזר במקל אוזניים קטן ונמרח עליו מעט אבקת כביסה בשילוב עם מים. נשפשף את כתם הדיו ונבדוק האם הוא נחלש. במידה ורואים כי החומר משפיע, יש להמשיך לעשות זאת פעם נוספת עד שהכתם נעלם. נספח את החומר עם מטלית או נייר סופג ונייבש בסיום באמצעות מייבש שיער.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-9897834

כמה עולה לנקות כתמי דיו מהספה?

אז כמה עולה הסרת כתמי דיו ישנים וחדשים? ובכן, מחיר ניקוי כתם דיו מספה על ידי חברה מקצועית, נע בין 200 ל-300 ש"ח. המחיר מתייחס לניקוי של ספת בד.

 

מחיר לניקוי כתם דיו בספה

מחיר לניקוי כתם דיו בספה: 250 ₪

טווח מחיר גבוה 300 ₪

טווח מחיר נמוך 200 ₪

איך להוריד דיו מספה - טיפים כלליים:

אז איך מורידים דיו מעור? זמש (דוי עור) או מבד? קבלו טיפים כללים שיעזרו לכם:

 • הסרת כתמים מהספה יכולה להתבצע במגוון שיטות. לא משנה באיזו שיטה תבחרו בסופו של דבר, חשוב שתקפידו קודם כל לנסות את החומר על חלקה האחורי של הספה על מנת לוודא שהחומר לא גורם לנזקים בבד או בעור.
   
 • ישנה חשיבות למועד שבו מנקים את הכתם וככל שתנקו אותו מהר יותר ובסמוך למועד בו הוא נוצר על הספה, כך הסיכויים להסירו יהיו גבוהים יותר.
   
 • אם אתם לא בטוחים כיצד לבצע את הניקוי, כדאי שתעזרו בגורם מקצועי אשר מחזיק בידע ובחומרי הניקוי המתאימים. חברות לניקוי ספות יודעות להתאים את השיטה לסוג הדיו וסוג הספה ובכך מונעות נזק לספה.
   
 • קיימים סוגים שונים של דיו - על בסיס מים, שמן או דיו קבוע. במידה ותצליחו להבין מה העט שממנו נגרם הכתם, תהפכו אל מלאכת הניקוי לפשוטה יותר בעבור מנקה הספות.

 

ניקוי כתמי דיו מהספות

ניקוי כתמי דיו מהספה עם חברה מקצועית

לא הסתדרתם לבד? רוצים לקבל עזרה? דרך פורטל 'ספות פלוס' תוכלו לקבל עד שלוש הצעות מחיר שונות לניקוי כתמי דיו מהספה וזה כולל ניקוי ספות מבד או ספות מעור. בעזרת סקר השוק והבדיקה עם החברות השונות באזורכם, תוכלו לחסוך בעלויות ולהוזיל את מחיר העבודה.