צריכים ניקוי ספות? השאירו פרטים וחוזרים במהירות!

הסרת כתמים מספה

נשפך לכם קטשופ על הספה? או שאולי לכלב ברח פיפי? כאן תוכלו לקרוא על סוגי הכתמים הנפוצים להסרה מספות, מחירי ניקוי והסרת כתמים מספה ובהתאם לסוגה ע"י חברת ניקיון ואיך בהליך פשוט בפורטל ספות פלוס תוכלו לבצע השוואת מחירים בין חברות ניקיון באיזורכם ולחסוך בזמן ובכסף, אז קדימה גלו איך לנקות כתם מספה על פי סוגי הכתמים השונים.

סוגי כתמים שיש על ספות

תהיתם אילו סוגי כתמים ניתן להסיר מהספה שלכם? ריכזנו בעבורכם את סוגי הכתמים הנפוצים הניתנים לניקוי:

 • כתמי שמן -  הסרת כתם שמן מספה נחשבת לקשה יותר ובמידה ותיעזרו בחברת ניקיון, הם עשויים לשלב בין כמה סוגי חומרי ניקוי על מנת לספוח את כתמי השמן מהספה.
   
 • כתמי מים - כתמי מים על ספה הם לרוב מיצים או משקאות שנשפכים על הספה כמו תה או משקאות קלים.
   
 • הסרת כתמי עובש מספה - עובש נחשב לחומר חי ונושם וכאשר הוא הופך לכתם על הספה שלכם - ברוב המקרים יהיה צורך בהסרתו ע"י חומרים פעילים כמו חמצן.
   
 • ניקוי שתן מספה - במקרה הזה חשוב להבדיל בין ספת בד לספת עור על מנת לוודא איך ניתן לנקות אותה. ישנן הרבה שיטות, אבל חשוב לאחר מכן גם להסיר את הריח מעבר לספיגה של הכתם.
   
 • כתמי טושים ועטים - במידה ומדובר על הסרת כתמי דיו מהספה של עט או צבע - ככל שהכתם יטופל מהר יותר - כך השפעת הניקוי תעלה, כמו שכבר תיארנו - במקרים של הסרת כתמים מספה העשויוה בד, העניין הופך לקשה יותר היות והכתם נספג לסיבי הספה ותוך זמן לא ארוך הופך להיות חלק בלתי ניפרד מהבד, כך שככל שתזעיקו חברת ניקיון מהר יותר, כך הסיכויים להצלחת הניקיון יעלו.
   
 • כתמי דם - אם חשבתם שרק בסרטי מאפייה נגרמים כתמי דם על הספה, דעו כי לא כך הדבר והאמת מדובר במקרה די נפוץ. רוצים לדעת איך מורידים כתם דם מספה? צרו קשר עוד היום וקבלו מפורטל ספות פלוס חברות לניקוי ספות שיתנו על כך את התשובה.
   
 • כתמי יין - כתמי יין לבן או אדום שנשפכו על הספה. לרוב הסרת כתם יין אדום מספה תהיה קשה יותר מהסרת כתם יין לבן, בעיקר על ספות בהירות כיוון שצבע הכתם יהיה חזק ובולט יותר.
   
 • ניקוי קיא מספה - כתמי קיא על הספה דורש תגובה מהירה ככל האפשר מכיוון ובקיא יש המון חומצה - מה שיכול לגרום לכתמים קשים וריח לא כל כך נעים בלשון המעטה. קראו על איך לנקות קיא מספה.
   
 • כתמי לק - יש כמה דרכים להוריד כתם לק מספה עם חפצים שיש לכם בבית, אבל זה לא בהכרח הכי פשוט. לפעמים אם תרצו לוודא שהספה תהיה נקייה לגמרי תצטרכו להזמין חברה מקצועית.
   
סוג הכתם ממה הוא נוצר?
כתם דם

משריטות וחתכים שלנו או של החיה שלנו בספה

כתם שתן שתן של בעלי חיים או ילדים
כתם שמן משאריות אוכל
כתם עובש משאריות אוכל והצטברות של זיעה 
כתמי טושים מדיו של טושים ועטים

מחיר הסרת כתמים מספה

מחירי הסרת כתמים מספה ע"י חברת ניקוי כוללים, איך לא - את ניקוי הספה כולה, כאשר מחיר ניקוי של ספה תלת מושבית מבד רגיל נע בין 350 - 500 ש"ח, מחיר ניקוי ספת עור תלת מושבית נע בין 360 - 450 ש"ח וניקוי ספה תלת מושבית דמוי עור יעלה בין 250 - 350 ש"ח.

עלויות הסרת כתמים מספות

הסרת כתמים מספת בד

המחיר לניקוי כללי והסרת כתמים מספה עשוייה בד רגיל בעלת 3 מושבים.


350 - 500 ש"ח
הסרת כתמים מספה דמוי עור (תלת מושבית)

המחיר ניקוי ספה דמוי עור  מליכלוך וכתמים.


250 - 350 ש"ח
הסרת כתמים מספת עור

מחיר להסרת כתמים מספת עור תלת מושבית ע"י חברת ניקיון.


360 - 450 ש"ח

הדפס מחירון

הסרת כתמים מספות בד 

בכל הקשור בהסרת כתמים מספות בד - חשוב שתדעו כי קיימים שני סוגים עיקריים: ספות בד עם ריפוד הניתן להסרה ולכן ניתן לשטוף את הבדים הנ"ל במכונת כביסה וכאלו עם ריפוד בד קבוע שאינו ניתן להסרה, מה שהופך את המצב למורכב יותר לניקוי.

ספות עשויות בד עשויות לרוב לספוג את מרבית סוגי הכתמים לעומק הבד, בדומה לנקבוביות בעור שלנו שסופגות ליכלוך מהסביבה אך בשונה מנקבוביות, כתמים שנספגים בבד של ספה הופכים די בקלות לחלק בלתי ניפרד מהבד, דבר שהופך את הספות הנ"ל לרגישות יותר לכתמים. חשוב לציין כי דרך ספות פלוס אפשר ללמוד איך לנקות וגם להזמין שירות ניקוי כתמים מספות בד.


הסרת כתמים מהספה

הסרת כתמים מספת עור 

הסרת כתמים מספה העשוייה עור נחשבת ליחסית קלה כי מדובר בשכבה הסופגת כתמים באופן שטחי עד אפסי. הליך הסרת כתמים מספה העשוייה עור לרוב ייעשה ע"י מכונת קיטור (קראו כאן על ניקוי ספות בקיטור) המנקה את הספה בטמפרטורה גבוהה.

חשוב שתדעו שבמידה וקיימים סדקים בשכבת העור - חברת הניקיון עשוייה לסרב לביצוע הליך זה מחשש שפעולת הניקוי תגרום לחדירת נוזלים בין הסדקים המצויים על העור ותביא להרס של כל הספה.

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-9897834

הסרת כתמים מספה דמוי עור

הליך הורדת כתמים מספה דמוי עור עשוי לעבור בצורה חלקה, כל עוד מדובר בספה שאינה סובלת מסדקים כלשהם היכולים להחריף בעת פעולת הניקיון, גם בספה בדומה לספת עור - מדובר בכתמים שאינם ניספגים לעומק הבד ולכן ניתן לבצע הסרת כתמים בצורה קלה יותר בהשוואה להסרת ליכלוך וכתמים מספות בד.
 

הסרת כתמים מספת - יכולת ספיגה של כתמים הסרת כתמים ע"י - חשוב לדעת!
בד גבוהה מכונת כביסה/ קיטור ניתן לכבס רק במידה ומדובר בבד נשלף
עור נמוכה מכונת קיטור לא ניתן לביצוע על עור חרוך או קרוע
דמוי עור נמוכה  מכונת קיטור לא ניתן לביצוע על עור חרוך או קרוע

איך להוריד כתם מספה באופן עצמאי?

תוהים איך ניתן להוריד כתם מספה באופן עצמאי ומעדיפים לחסוך בשירותי ניקיון מקצועיים? קחו בחשבון שהשיטות שיוצגו מתחת עשויות לסייע או לחילופין לגרום לנזק בלתי הפיך לספה או הכורסה שלכם ולכן היינו ממליצים להשאיר את האופציות הנ"ל לסוף ורק במידה והיעזרות בגורם מקצועי לצורך ניקוי הכתמים לא צלחה. להלן השיטות להסרת כתמים מספה באופן עצמאי :

 • הסרת כתמים מספה ע"י חומץ לבן - חומץ לבן הוא חומר שמביא לפירוק של כתמים שעשויים משומנים שונים, בנוסף הוא גם אינו מותיר ריח לוואי ואינו מסוכן לריאות, יש לספוג מתלית נקייה בחומץ לבן ולהעביר על הכתמים שברצונכם להסיר בספה שלכם.
   
 • הסרת כתמים מספה ע"י לימון - לימון נחשב לחומצי מאוד ולכן ביכולתו, כמו החומץ - להביא לפירוק של כתמים. קחו קליפות של לימון טרי (רצוי קליפה שלמה) והכניסו לסיר עם חצי כוס מים עד לרתיחה, לאחר שהנוזל הורתח, הוסיפו אליו כפית מלח לימון וגם מעט חומץ אם תירצו לחזק את אפקט הניקוי והמתינו שהנוזל יתקרר. לאחר שהוא מתקרר - מלאו בקבוק עם ראש ספריי ורססו על מטלית או ישירות על הכתם והתחילו לשפשף.

  רצוי תחילה לבצע שימוש בחומר על כתם שמצוי באיזור נסתר כדי לבדוק את תגובת החומר על הספה שלכם.
   

כתם על הספה

השוו בין חברות לניקוי ספות וחסכו בכסף!

הספה שלכם זועקת לעזרה בגלל כמות הכתמים שצברה? במקום שתגוששו ברחבי האינטרנט או במודעות ברחוב אחר בעל מקצוע שיביא לניקוי הספה שלכם - דעו כי דרך הליך קצר וחינמי של מילוי פרטים, תוכלו לקבל מפורטל ספות פלוס עד 3 חברות המתמחות בניקוי ספות באיזורכם ודרך כך תוכלו להביא להסרת כתמים לספה שלכם באופן מהיר, מקצועי ובמקסימום חיסכון עבורכם.

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-9897834

איך למנוע כתמים בספה?

אז לאחר שהזמנתם דרכנו חברת ניקיון שביצעה הסרת כתמים לספה שלכם ואתם מעוניינים למנוע את המקרה המצער הבא, הנה כמה טיפים שיסייעו לכם במניעה:

 • אל תאכלו על הספה - כן זה ממש נוח וכיף לאכול על הספה מול הטלוויזיה ובפרט כאשר משודרת סידרה שאתם אוהבים אך דרך כך עשוי להופיע לו כתם חדש ולא מאוד מנצנץ על הספה היקרה שלכם, לכן עדיף שבעת אכילה או שתייה, כדאי שתישמרו מרחק מהספה.
   
 • אל תתנו לכלב או לחתול לעלות - ישנם לא מעט מקרים בהם כלבים וחתולים גורמים לכתמים כתוצאה מבריחות שתן ופליטת כדורי שיער על הספה וע"מ למנוע זאת, עליכם למנוע מהם לעלות עליה.
   
 • החליפו ביגוד לאחר שחזרתם הביתה - לרוב כשאנו חוזרים הביתה, הדבר הראשון שבא לנו הוא ליפול על הספה ולהיאנח אך מה שאנו לא לוקחים בחשבון זה הביגוד שברוב המקרים ובעיקר בקיץ - ספוג כולו בזיעה ובקטריות שבמגע עם ספה - עשוי לזהם אותה ולכן, לאחר ששבתם הביתה מהעבודה או מהסידורים ושניה לפני שאתם מתעלפים על הספה הנוחה שלכם - החליפו את הביגוד לביגוד נקי ונוח.